Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde bulunan bir geri dönüşüm fabrikasından yayılan kötü koku nedeniyle mahalle sakinleri tepki gösterdi. Fabrikaya getirilen atıkların çevreye kötü koku yaydığı iddiasıyla bölge sakinleri tesisin önünde toplandı. Olay yerine jandarma ve belediye zabıta ekipleri sevk edildi. Fabrika önünde oluşan yoğunluk nedeniyle trafik akışı jandarma ekiplerince sağlandı. Belediye başkan yardımcısı fabrikada inceleme yaparken, çevre müdürlüğü ekipleri de malzemelerden örnekler aldı. Gerekli önlemlerin alınacağı ve firma hakkında hukuki müeyyidelerin uygulanacağı belirtildi.